Živě

Peaty zaplaval v krátkém bazénu světový rekord na prsařské stovce

15. listopadu 2020 18:11 - Budapešť

Brit Adam Peaty vylepšil na plavecké lize ISL v Budapešti světový rekord na 100 metrů prsa v krátkém bazénu. Časem 55,49 sekundy překonal o 12 setin výkon Jihoafričana Camerona van der Burgha, který vydržel v čele historických tabulek jedenáct let.

 

David Longstreath, ČTK/AP

Simona Kubová doplavala na znakařské stovce čtvrtá v čase 56,91, český rekord jí na rozdíl od sobotní padesátky tentokrát odolal. Její tým Tokio Frog Kings obsadil třetí místo a do finále nepostoupil.

"Čas je skvělý, je úžasné plavat pod 57 sekund, mockrát se mi to za moji kariéru nepodařilo. Závod byl ale těžký, cítila jsem se po všech předchozích závodech už unavená a jsem šťastná, že jsem dokázala zaplavat takhle rychle," uvedla v tiskové zprávě Kubová.

Česká plavkyně se v ISL pětkrát prosadila na stupně vítězů. "Je mi trochu smutno, že už je po všem, ale byl to pro mě úžasný zážitek ze všech stran. Z pohledu trenérského složení, tréninku, plavců i zázemí. Tajně jsme si přáli kvalifikovat se do finále, ale skončíme pravděpodobně jako pátý nejlepší tým, a to je úžasné," dodala Kubová.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.