Rubriky:

Vodní sporty

Ztracený rok? Ale kdepak! Životní forma i první kroky syna. Teď přijde boj o cukroví

23. prosince 2020 00:03 - Praha

Plonková sezona bez olympijského vrcholu? Pro kajakáře Jiřího Prskavce rozhodně ne. Podivný rok si užil v osobním i sportovním životě, odměnou mu bylo 7. místo ve Sportovci roku. Čeho si letos nejvíc cení? Podívejte se v následujícím videu.

Sport.cz, BPA

V 27 letech je mezi českou sportovní smetánkou už jako doma. Poprvé do ní nakoukl po světovém titulu v roce 2015, vyhlášení Sportovce roku si užil také v letech 2016, 2019 a ve specifické podobě i letos.

Ještě na jaře přitom netušil, zda ho vůbec nějaké závody čekají. „Připravovali jsme se na něco jiného, ale jsem rád, že jsme na rozdíl od některých jiných sportů mohli závodit, měli jsme mistrovství Evropy, navíc doma,“ vybavuje si svůj už čtvrtý individuální titul v pražské Troji.

Trochu Afrika, trochu Evropa. Český šampion objevuje destinaci, kterou proměnili žraloci

Ještě o něco výše ale staví letní boj o olympijské Tokio, kterou v tvrdé domácí slalomářské konkurenci zvládl s nevídanou suverenitou. „Ve snu by mě nenapadlo, že vyhraju všechny čtyři závody. Tlak byl velký, ale řekl bych, že jsem měl životní formu. Snad ji tedy dokážu za rok ještě vylepšit,“ vyhlíží svůj druhý start pod pěti kruhy.

A že se ho dočká o rok později? I to má svá pozitiva. „Jindy jsou na přípravu tři čtyři měsíce od domácí nominace, teď mám na to rok. A navíc jsem měl letos víc času na rodinu, byl jsem skoro rok doma, to je strašně neobvyklé. Užil jsem si první krůčky syna,“ hřeje tatínka rok a půl starého syna Jiřího.

Pastrňák je novým králem českého sportu. Teprve jako čtvrtý hokejista v historii

S ním a manželkou Terezou teď oslaví druhé společné Vánoce. „Akorát u rodiny manželky se hodně drží tradice, že cukroví nejedí do Štědrého dne. A když ho všude před sebou vidím, je to pro mě dost destruktivní, snad je přesvědčím, aby se mohlo jíst dřív,“ směje se.

sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.