Pět českých plavců postoupilo na ME z rozplaveb do semifinále

10. prosince 2011 12:12 - ŠTĚTÍN

Petra Chocová postoupila čtvrtým časem z rozplaveb na 100 metrů prsa do odpoledního semifinále mistrovství Evropy v krátkém bazénu ve Štětíně. Ze sedmého místa ji navíc doprovodila Martina Moravčíková.

 

Michael Sohn, ČTK/AP

Martin Baďura na znakařské stovce zaplaval šestý čas a výkonem 52,45 se na 35 setin přiblížil vlastnímu českému rekordu. V semifinále znaku na 50 metrů je i obhájkyně bronzu Simona Baumrtová, jež byla v rozplavbách jedenáctá, a na nejkratší prsařské trati si zajistil postup také Petr Bartůněk čtrnáctým časem v redukovaném pořadí.

Ve hře o postup bylo ještě na posledním úseku kvarteto Alžběta Řehořková, Petra Chocová, Aneta Pechancová a Sandra Kazíková v polohové štafetě na 4x50 metrů, ale ulitý start finišmanky Kazíkové znamenal diskvalifikaci.

V odpoledním bloku poplave finále na 100 metrů kraul Martin Verner a v případě semifinálových úspěchů také Baumrtová a Bartůněk.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.