Rubriky:

Vodní sporty

Ruska překonala světový rekord. Pod ledem uplavala 85 metrů

13. ledna 2021 08:28 - Bajkal/Praha

Bude nejspíš hodně otužilá. Ruská plavkyně Jekatěrina Nekrasová předvedla odvážný kousek. V mrazivé zimě - 22 stupňů Celsia se ponořila do jezera Bajkal a pod zamrzlou hladinou překonala úctyhodnou vzdálenost 85 metrů bez kyslíkové láhve. Jedná se tak o zatím nepotvrzený rekord do Guinessovy knihy rekordů.

 

@siberian_times, Twitter

Čtyřicetiletá sportovkyně Nekrasová ke svému počinu neoblékla neopren ani ploutve. Teplota vody pod ledem ukazovala pouze 0,02 stupňů Celsia.

Nekrasovou po celou dobu její 85 metrů dlouhé plavby na prsa jistil potápěč s kamerou. V ledu byly navíc v pravidelných intervalech vysekány díry pro případ, že by odvážlivkyně musela svůj pokus předčasně ukončit.

Dosavadní rekord v plavaní pod ledem držela Amber Fillaryová z Jihoafrické republiky. Její pokus z loňského února měřil 70 metrů.

pb, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.