Nepokojů v Kapitolu se zúčastnil dvojnásobný olympijský šampion Keller

13. ledna 2021 09:47 - Washington/Praha

Bývalý americký plavec Klete Keller byl podle zámořských médií účastníkem útoku nespokojených voličů Donalda Trumpa na washingtonský Kapitol. Na záběrech z řádění demonstrantů ho poznali bývalí kolegové a trenéři. O účasti známého amerického sportovce jako první informoval server swimswam.com.

 

Jason Reed, Reuters

Nyní osmatřicetiletý dvojnásobný olympijský šampion Keller se objevil na záběrech, na kterých se policie snaží demonstranty vytlačit z kapitolské rotundy. Bývalý plavec má na ni nich bundu americké olympijské reprezentace.

Keller si měl bezprostředně po řádění v Kapitolu smazat své účty ze sociálních sítí. Kolegové, kteří ho na nahrávce z minulého týdne poznali, ho podle New York Times už nahlásili na úřady.

Rodák z Las Vegas se po konci kariéry živil jako realitní agent v městě Colorado Springs. Poté, co se provalilo, že byl jedním z demonstrantů, kteří vnikli do Kapitolu, realitní kancelář smazala jeho jméno ze svých webových stránek.

Keller je olympijským šampionem ve štafetě na 4x200 metrů volným stylem z roku 2004 v Aténách a 2008 v Pekingu.

pb, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: