Plavkyně Ikeeová si po nemoci zajistila místo v kvalifikaci na OH

22. února 2021 11:42 - Tokio

Japonská plavkyně Rikako Ikeeová poprvé od leukémie závodila na 100 metrů motýlek. V disciplíně, ve které byla před pěti lety v olympijském finále, skončila v sobotu na závodě v Tokiu třetí v čase 59,44 sekundy. Tím si zajistila účast v národní olympijské kvalifikaci.

 

Issei Kato, Reuters

Dvacetiletá Japonka, která se po vážném onemocnění začala k závodům vracet loni v srpnu, si může právo startu na odložených olympijských hrách vybojovat v dubnu při jediné národní kvalifikaci.

Zatím ale zdaleka není v bývalé formě. Její japonský rekord má hodnotu 56,08 sekundy, olympijský limit japonské federace je 57,10. "Nemohu říct, že je to už teď mým cílem. Až začneme dosahovat prvotřídních výkonů, tak o tom můžeme začít přemýšlet," řekla Ikeeová webu Olympic Channel. Dříve se nechala slyšet, že její hlavní motivací jsou olympijské hry 2024 v Paříži.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: