Živě

Kanoistka Fišerová potřetí získala stříbro na ME ve vodním slalomu

9. května 2021 14:40 - Ivrea

Kanoistka Tereza Fišerová se stejně jako loni a v roce 2017 stala vicemistryní Evropy ve vodním slalomu. V italské Ivree ve finále předvedla svou nejpovedenější jízdu a získala pátou medaili z velké akce. Zlato jí ale stále uniká. Dnes prohrála o 36 setin se Španělkou Miren Lazkanovou. Kanoista Václav Chaloupka neobhájil loňský bronz, skončil desátý.

 

Homolka Kanoe.cz/Jan, ČTK

Třiadvacetiletá Fišerová, jež bude Česko v létě reprezentovat na olympijských hrách v Tokiu, se v kvalifikaci i v semifinále trápila. Jen těsně postupovala. "Hlavně v tom semifinále to byly nervy," svěřila se České televizi.

Finálová jízda byla v jejím podání jiná, byť se dopustila dotyku branky. "Z té jízdy mám skvělé pocity, jelo se mi velmi dobře. Jsem ráda, že jsem si tu nejlepší jízdu tady nechala na konec. Mrzí mě ten šťouch. To bylo z nervozity, toho místa jsem se bála," vysvětlila. Navzdory chybě v jedenácté brance, která ji připravila o zlato, byla časem 102,51 o devět sekund rychlejší než v semifinále. Jen jedna soupeřka se dostala před ni. "Já jsem prostě stříbrná žena, to zlato mi není souzené. Mrzí mě to. Lhala bych, kdybych říkala, že ne," poznamenala kanoistka, která má vedle stříbrných medailí z ME také stříbro a bronz z MS 2017 a 2018.

Kanoistka Tereza Fišerová se raduje v cíli

Homolka Kanoe.cz/Jan, ČTK

Fišerová se postarala o druhou českou individuální medaili na tomto šampionátu po sobotním titulu kajakáře Víta Přindiše. Cení si ho více než loňsého druhého místa z Prahy. "Je určitě vzácnější. Ta konkurence tady byla mnohem větší a i ta jízda byla podle mě povedenější než v Troji. Jsem nesmírně ráda, že jsem to stříbro obhájila," doplnila.

Do finále kanoistů postoupil ze třetího místa Václav Chaloupka, ale na medailové umístění z pražského šampionátu v silnější konkurenci nenavázal. Ve finále jel v kontaktu s nejlepšími, ale nevyšel mu nájezd do 22. branky. Uvízl ve válci a bojoval, aby se do ní alespoň na poslední chvíli dostal. "Už jsem to honil v té osmnáctce a devatenáctce. Pak jsem to asi zkrátil moc, nedostal jsem se tam úplně optimálně. Nic moc jsem tam dělat nemohl," popsal kritický okamžik. Ztratil více než dvanáct sekund na vítězného Francouze Denise Gargauda Chanuta. Ten k olympijskému zlatu z Ria a světovému titulu z roku 2011 přidal poslední velké zlato, jež mu ve sbírce chybělo.

Na mistrovství Evropy se ještě premiérově pojedou závody v extrémním slalomu, který bude od Paříže 2024 olympijskou disciplínou. Z českých reprezentantů do nich nastoupí většina kajakářů. Jen olympionika Jiřího Prskavce v mužském pavouku nahradí Vojtěch Heger, který reprezentoval na kanoi.

Výsledky mistrovství Evropy ve vodním slalomu
Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Ivree (Itálie):
Muži: C1:
1. Gargaud Chanut (Fr.) 87,55 (0 trestných sekund)
2. Beňuš (SR) -1,10 (0)
3. Tasiadis (Něm.) -1,92 (0)
...10. Chaloupka -12,44 (2), v semifinále 13. Rohan, 23. Heger (všichni ČR).
Ženy: C1:
1. Lazkanová (Šp.) 102,15 (2)
2. Fišerová (ČR) -0,36 (2), 3. Apelová (Něm.) -1,86 (0),
...v semifinále 23. Kneblová, 30. G. Satková (obě ČR)
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.