Micka doufá, že si spraví chuť. Neklouže to, nadřu se, žehrá po výpadku

15. května 2021 19:00 - Praha

Sám cítí, že to není ono. Plavec Jan Micka se na vrcholných akcích etabloval jako tradiční finálová jistota, na evropský šampionát do Budapešti ale specialista na delší distance v pátek neodjížděl v ideálním rozpoložení.

 

ČSPS/Martin Vaňo

Na Maďarsko má přitom Micka optimistické vzpomínky, na mistrovství světa před čtyřmi lety v metropoli u Dunaje posunul na kraulařské patnáctistovce hranici českého rekordu a statečně se pral s elitou. Aktuálně se ale spíš pere s naladěním formy.

„Doufám, že předvedu solidní výkon. Rád bych osobní rekord, ale jsem trochu skeptický. Bohužel mám vinou koronaviru za sebou tříměsíční tréninkový výpadek, protože byly zavřené bazény. A vedle fyzičky to nejvíc odnesl cit pro vodu. Neklouže mi to a nadřu se, je to velká improvizace. Takže hlavní cíl je zaplavat tak, abych byl spokojený," přemítal před odjezdem jistý účastník olympijských her v Tokiu.

Nažhavená Seemanová vyhlíží rvačku u Dunaje

K aktuálnímu rozpoložení šestadvacetiletého závodníka bohužel přispěla i smutná rodinná událost, během poslední covidové vlny totiž ztratil tatínka. „To, že skáču do bazénu, mi paradoxně pomáhá přestat myslet na věci okolo. Člověk vypne a alespoň na chvíli má kam utéct od špatných věcí, které se udály," krčil rameny Micka.

Paradoxní pomocník v boji o Tokio. Covid dal Šeflovi čas

Proto zatím nevyhlíží ani Tokio, kde by měl za jedenáct týdnů vzplanout olympijský oheň. „To začnu až těsně před odletem. Do té doby mě čeká řada jiných věcí a úkolů," vytyčil jasný směr, jenž by měl vést k nalezení ztracené rovnováhy.

Sobotní výsledky mistrovství Evropy v plaveckých sportech v Budapešti:
Dálkové plavání:
Smíšená družstva (5 km):
1. Itálie 54:09,0
2. Německo -9,0
3. Maďarsko -9,5
...
6. ČR (Straka, Benešová, Ingeduld, Pleskotová) -3:33,4
Skoky do vody:
Muži - věž 10 m synchro:
1. Daley, Lee (Brit.) 477,57 b.
2. Bondar, Minibajev (Rus.) 471,96
3. Hausding, Barthel (Něm.) 424,32
Ženy - prkno 3 m:
1. Punzelová (Něm.) 330,85
2. Pellacaniová (It.) 321,15
3. Gullstrandová (Švéd.) 319,60
Pavel Novotný, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.