Pět veslařských posádek se v dodatečné kvalifikaci udrželo ve hře o Tokio

15. května 2021 19:38 - Lucern

Pět českých posádek se v Lucernu udrželo v dodatečné kvalifikaci ve hře o postup na olympijské hry v Tokiu. V neděli budou o dvě postupová místa bojovat dvojka bez kormidelnice Pavlína Flamíková, Anna Šantrůčková a čtyřky "bez" mužů a žen. Dvojskif Jan Cincibuch, Jakub Podrazil a dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek zatím postoupil do semifinále.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nepříznivá předpověď počasí přinutila organizátory a Mezinárodní veslařskou federaci upravit program kvalifikace, o letenky do Tokia se tak nebude bojovat v pondělí, ale již v neděli.

I kvůli tomu Flamíková s Šantrůčkovou i čtyřky "bez" absolvovaly opravné jízdy již dnes odpoledne. Cincibuch s Podrazilem i Vraštil se Šimánkem vyhráli své rozjížďky a postoupili do nedělních ranních semifinálových jízd.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.