Seemanová, Horská a Čejka získali na plaveckém šampionátu čtyři tituly

Ústí nad Labem/Praha

Barbora Seemanová, Kristýna Horská a Jan Čejka získali na plaveckém mistrovství České republiky po čtyřech titulech. Seemanová ovládla během třídenních soutěží kraulařskou dvoustovku, na které se letos stala mistryní Evropy, na dvojnásobné trati už v pátek zaplavala český rekord 4:08,37 a nejrychlejší byla i na sprinterské padesátce a motýlkářské dvoustovce.

Plavkyně Barbora Seemanová.

Horská zvítězila na 100 a 200 metrů prsa a na obou polohovkách, Čejka opanoval tři znakařské tratě a krátkou polohovku. Trojnásobnou šampionkou se stala další hvězda českého plavání Simona Kubová, jež nenašla přemožitelku na 50 a 100 metrů znak a 100 metrů motýlek.

V závěrečném dni se junior Daniel Gracík časem 23,74 na 50 metrů motýlek přiblížil na čtyři setiny k dvanáct let starému českému rekordu Michala Rubáčka. Získal skalp olympionika Jana Šefla a téměř o půl sekundy vylepšil vlastní národní juniorské maximum.