Skvěle! Mladé naděje kanoistiky si z ME vezou čtyři medaile

26. června 2021 17:29 - Poznaň

Čtyři medaile vytěžili čeští rychlostní kanoisté z dnešních finálových jízd na mistrovství Evropy do 23 let a juniorů. Ve třiadvacítkách získali kanoista Petr Fuksa i deblkajak Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec stříbro na kilometrové trati. Bronz přidali ve stejné disciplíně junioři Lukáš Hrábek a Václav Termer, třetí dojela také Anežka Paloudová mezi kajakářkami v kategorii do 23 let.

 

Markéta Navrátilová

Petr Fuksa, mladší bratr bývalého mistra světa na pětistovce Martina, na olympijském kilometru nestačil jen na Němce Moritze Adama, vítěze nedávného Světového poháru v Szegedu na 500 metrů. Ztratil na něj necelé dvě sekundy.

"Trochu jsem se lekl, jak jsem pokazil start a napálil blok. Tak jsem to pak chtěl dohnat a snažil jsem se držet tempo. Byl jsem z toho zničený, ale v závěru jsem si už musel dávat pozor na vlny, které se tu odrážejí od zdí," uvedl Fuksa.

https://www.facebook.com/olympijskytym/posts/4380136648676719

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.