Skvěle! Kanoista Fuksa je dvojnásobným vicemistrem Evropy do 23 let

27. června 2021 22:10 - Poznaň

Kanoista Petr Fuksa směle kráčí ve stopách svého úspěšnějšího staršího bratra Martina. Stal se dvojnásobným vicemistrem Evropy do 23 let. Po sobotním stříbru na kilometru vybojoval dnes v Poznani stříbro i na dvoustovce.

 

Markéta Navrátilová

K sobotním dvěma stříbrům a dvěma bronzům už jinak mladí čeští reprezentanti medaile nepřidali. Na pětistovce dnes byli čtvrtí kajakář Jan Vorel, deblkanoisté Antonín Hrabal s Jiřím Zalubilem a čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Vilém Kukačka, Jan Vorel, Jakub Brabec.

"Celkově jsme potvrdili, že zvládáme natrénovat vytrvalost a daří se nám na kilometru, ale na kratších tratích za mezinárodní konkurencí trošku zaostáváme. Potřebujeme zlepšit dynamiku, rychlost a sílu, aby se nám začalo medailově dařit i na dvoustovkách či pětistovkách," uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

https://www.facebook.com/olympijskytym/posts/4380136648676719

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.