Mladí vodní slalomáři mají z MS čtyři tituly v hlídkách

6. července 2021 17:44 - Lublaň

Mladí čeští vodní slalomáři opanovali v zahajovacím dnu mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let polovinu z osmi závodů hlídek, přidali tři stříbra a jen jednou nestáli na stupních vítězů. O jediný kajakářský titul se v lublaňském Tacenu zasloužili Jakub Krejčí, Jan Bárta a Tomáš Zima v kategorii třiadvacítek. České trio zajelo bezchybnou jízdu a zvítězilo s více než čtyřsekundovým náskokem před Francouzi a Němci, kteří se o zlato připravili třemi dotyky branek.

 

Jan Homolka/kanoe.cz

Další zlaté medaile získaly kanoistické sestavy. V třiadvacítkách Martina Satková, Gabriela Satková a Eva Říhová zvítězily s náskokem 1,90 sekundy před Francouzkami, které doplatily na jeden dotyk branky navíc. Junioři Adam Král, Martin Kratochvíl a Matyáš Říha triumfovali čistou jízdou a s téměř devítisekundovým náskokem před Francouzi. Juniorky Tereza Kneblová, Klára Kneblová a Lucie Doležalová měly zhruba dvojnásobný náskok před Němkami.

Kanoisté do 23 let Václav Chaloupka, Vojtěch Heger a Matyáš Lhota o 84 setin prohráli se Slovinci. Stříbrné medaile vybojovali také juniorští kajakáři Martin Rudorfer, Matyáš Novák a Jakub Mrázek i kajakářky Klára Kneblová, Tereza Kneblová a Amélie Červenková. Junioři podlehli jen o 98 setin sekundy Slovincům, třetí Francouze i čtvrté Slováky s rychlejšími časy připravily o lepší výsledek penalizace. Juniorky s osmi trestnými sekundami prohrály o 7,97 sekundy s čistě jedoucími Němkami.

Bez medaile skončily na šestém místě kajakářky do 23 let Lucie Nesnídalová, Antonie Galušková, Kateřina Beková.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.