Ve finále MS veslařů do 23 let v Račicích jsou zatím tři české posádky

9. července 2021 21:17 - Račice

Na mistrovství světa veslařů do 23 let v Račicích se zatím probojovaly do finále tři české posádky. V bojích o medaile se představí čtyřka s kormidelnicí Zavadilová, Lázničková, Chourová, Hartmanová a kormidelnice Matoušová, párová čtyřka Pašková, Solařová, Pospíšilová a Štěpánková a osmiveslice mužů. Další lodě budou o finále usilovat v sobotu.

 

Ivana Roháčková

"Zvědavý jsem na Aničku Šantrůčkovou. Vlajkovou lodí a favority na medaili je jistě čtyřka Zima, Šišma, Nosek, Neděla, půlka téhle posádky jsou totiž loňští mistři Evropy. Vše jde podle mých představ," uvedl šéftrenér Jakub Makovička. "Všichni, celý svaz letošní šampionát bereme jako generálku na velké mistrovství za rok a já teď vidím, že je to připravené opravdu moc dobře," dodal.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.