Paráda! Češi kralují divoké vodě, kanoista je mistrem Evropy

11. srpna 2021 15:36 - Saber

Kanoista Ondřej Rolenc se stal mistrem Evropy v dlouhém sjezdu na divoké vodě. Na šampionátu ve španělském Saberu k tomu dnes přidal bronz na deblkanoi s Danielem Suchánkem. O třetí českou medaili se v první den mistrovství postarala Marie Němcová, která skončila druhá mezi kanoistkami.

 

Ivana Roháčková

Rolenc získal evropský titul, který mu v posledních letech vždy unikal. "Dnes to byla opravdu dřina. Závodu jsem se trochu obával, ale jelo se mi překvapivě dobře. Na jednadvacetiminutovém závodě je klíčem k úspěchu správně rozvržené tempo. Já jsem zvolil celkem ostrý start, ale tepovka nešla dolů. Naštěstí je tady dost rovinek, které fungují jako taková rekonvalescence. Zde jsem si srovnal svůj styl a pokračoval v dobře rozjetém závodě. Jsem spokojený, lépe to dopadnout nemohlo," uvedl v tiskové zprávě svazu.

Němcová nestačila jen na Italku Cecilii Panatovou. "Bolelo to. Závod byl opravdu dlouhý. Poslední čtyři minuty byly nejhorší, ale já jsem nepolevila. Jako svou hlavní disciplínu beru sprint a toto je naprosto skvělý rozjezd celého mistrovství," řekla.

Ve čtvrtek je na ME na programu závod družstev v dlouhém sjezdu.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.