Seemanová prožila vydařenou premiéru v ISL, na dvoustovce doplavala druhá

4. září 2021 10:05 - Neapol/Praha

Plavkyně Barbora Seemanová byla při svém premiérovém vystoupení v mezinárodní lize ISL nejúspěšnější členkou týmu Iron, kterému pomohla 34 body k třetímu místu ve čtyřutkání v Neapoli. Další česká reprezentantka Simona Kubová přispěla čtyřmi body k vítězství družstva Energy Standard a připsala si druhé týmové prvenství.

 

ČSPS/Martin Sidorják

Seemanová absolvovala během dvou dnů v neapolském krátkém bazénu šest závodů včetně štafet. Po čtvrtečním druhém místě a českém rekordu na trati 400 metrů volný způsob přidala v pátek čtvrtou příčku na kraulařské stovce a poté se ukázala ve své parádní disciplíně.

V závodě na 200 metrů volný způsob, v kterém je evropskou šampionkou, doplavala stejně jako na stovce druhá za Siobhán Haugheyovou z Hongkongu. Časem 1:55,03 zaostala za dvojnásobnou stříbrnou medailistkou z letošních olympijských her v Tokiu o 2,21 sekundy.

Seemanová při debutu v ISL zaplavala český rekord na čtyřstovce kraul

K druhému místu pak Seemanová vytáhla ještě svůj tým ve smíšené polohové štafetě na 4x100 metrů. Jednadvacetiletá rodačka z Prahy se stala desátou nejúspěšnější plavkyní neapolského utkání. Nejlepší byla Haugheyová se 78 body. Její tým Energy Standard vyhrál před sestavami London Roar, Iron a NY Breakers.

Soutěž bude v Neapoli pokračovat opět ve čtvrtek a pátek, kdy se představí znovu Seemanová a také další česká plavkyně Anika Apostalon v barvách Toronto Titans. Zbylými účastníky utkání budou LA Current a DC Trident.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.