Čeští veslaři vybojovali na ME do 23 let zlato a bronz

5. září 2021 18:45 - Poznaň

Čeští veslaři vybojovali dvě medaile na mistrovství Evropy do 23 let v Poznani. Párová čtyřka Daniel Nosek, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla, Filip Zima splnila roli hlavních favoritů a získala zlato, skifařka Anna Šantrůčková vybojovala bronz.

 

Twitter@Český olympijský tým

Párová čtyřka v Poznani navázala na světový šampionát stejné věkové kategorie, který také ovládla. "Po startu jsme to prostě zkusili a drželi postartovní sprint co nejdéle. Pak se nám povedlo zbytek pole téměř ztratit a na kiláku jsme měli dvě lodě náskok. Pak už jsme začali náskok trochu ztrácet, ale stále drželi, co to šlo," uvedl Šišma v tiskové zprávě.

Ve finálových bojích se představily ještě další tři české posádky. Osma mužů byla čtvrtá, skifařka lehkých vah Veronika Činková a párová čtyřka žen páté.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.