Kajakářka Minařík Kudějová byla druhá ve finále SP ve vodním slalomu v Pau

11. září 2021 12:39 - Pau

Kajakářka Kateřina Minařík Kudějová obsadila druhé místo ve finále Světového poháru ve vodním slalomu v Pau. Česká reprezentantka ve Francii nestačila jen na hvězdnou Australanku Jessicu Foxovou, jež suverénně ovládla i celý seriál.

 

Tomáš Rak

Jednatřicetiletá Minařík Kudějová se v Pau dostala poprvé v sezoně do finálové desítky a díky čisté jízdě dlouho útočila na vítězství. Z první příčky ji sesadila až poslední žena ve startovním poli Foxová, která ji navzdory dvousekundové penalizaci porazila o 72 setin sekundy a vyhrála třetí z letošních čtyř závodů SP. Další české kajakářky Lucie Nesnídalová a Antonie Galušková vypadly v semifinále.

"Jsem strašně ráda, docela mi to jelo. Napravila jsem chyby, co jsem udělala v první jízdě, ale zase tam byly jiné menší chyby, takže jsem úplně nečekala, že to bude na medaili. Ale vyšlo to, takže jsem hodně ráda," uvedla bývalá mistryně světa a Evropy Minařík Kudějová po největším úspěchu v rozpačité sezoně, v níž jí nevyšel především olympijský závod.

Kajakář Přindiš vyhrál finále SP v Pau a podruhé v kariéře ovládl celý seriál

V neděli se bude bojovat o závěrečné pohárové body v kategorii kanoistů a kanoistek a také v nové olympijské disciplíně extrémním slalomu.

Finále SP ve vodním slalomu v Pau (Francie):
Ženy:
K1:
1. Foxová (Austr.) 106,74 (2)
2. Minařík Kudějová (ČR) -0,72 (0)
3. Krageljová (Slovin.) -1,54 (0)
...v semifinále 15. Nesnídalová (ČR)
30. A. Galušková (ČR)
Konečné pořadí SP (po 4 závodech):
1. Foxová 290
2. Jonesová (N. Zél.) 206
3. Terčeljová (Slovin.) 201
...12. Minařík Kudějová 159
21. Nesnídalová 82
29. A. Galušková 63
37. K. Galušková (ČR) 28
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.