Znakařka Kubová pomohla týmu Energy Standard ke třetí výhře v ISL

20. září 2021 10:50 - Neapol

Znakařka Simona Kubová o víkendu pomohla týmu Energy Standard ke třetímu vítězství ze tří duelů International Swimming League (ISL), které tento celek zatím absolvoval. Česká reprezentantka v Neapoli plavala své nejrychlejší letošní časy v krátkém bazénu na 100 a 50 metrů a poprvé za své tři sezony v ISL dostala příležitost nastoupit k závěrečnému vyřazovacímu závodu.

 

ČSPS/Martin Vaňo

Při třech individuálních a dvou štafetových startech nasbírala celkem deset bodů. V sobotu skončila sedmá na znakařské padesátce a pak nastoupila v polohové i kraulařské štafetě. V neděli si vylepšila letošní maximum na 100 metrů znak na 57,64 sekundy a skončila pátá, což znamenalo čtyři body pro tým.

Pak poprvé nastoupila do takzvaných skins na 50 metrů, které jsou vyvrcholením každého utkání. Z prvního osmičlenného kola postupují nejlepší čtyři do semifinále a následně nejlepší dvojice do finále. Ženy tentokrát plavaly znak a Kubová v prvním kole skončila na první nepostupové pozici, i když poprvé letos na ISL zaplavala padesátku pod 27 sekund. Pátá příčka v čase 26,78 sekundy byla ještě poslední bodovaná, hodnocena čtyřmi body.

Seemanová v plavecké lize ISL poprvé vyhrála

Víkendové utkání nakonec plavci Energy Standard vyhráli o 21 bodů před výběrem London Roar.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.