Olympijská šampionka Wilsonová musela kvůli covidu odstoupit z plavecké ISL, je v nemocnici

20. září 2021 22:24 - Neapol

Australská plavkyně Madison Wilsonová musela kvůli nákaze koronavirem odstoupit z víkendových závodů International Swimming League (ISL) v Neapoli. Olympijská šampionka onemocněla, přestože je plně očkovaná, a skončila v nemocnici.

 

Michael Sohn, ČTK/AP

"Beru si čas na odpočinek a jsem si jistá, že budu brzy připravená na návrat," vzkázala sedmadvacetiletá členka týmu LA Current na Instagramu, kde zveřejnila i fotografii z nemocniční postele.

"Přestože mám dvě dávky vakcíny a dodržovala jsem preventivní opatření ISL, virus si mě našel. Mám za sebou pár šílených měsíců a myslím, že kvůli fyzickému a psychickému vyčerpání jsem byla náchylnější," dodala.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Madi Wilson OAM (@madiwilson)

Wilsonová pomohla na olympijských hrách v Tokiu kraulařské štafetě na 4x100 metrů ke zlatu, na dvojnásobné distanci brala s australským týmem bronz. Ve sbírce má i štafetové zlato a stříbro z olympijských her v Riu de Janeiro 2016.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.