Premiéra olympijského vítěze? Jako jízda v tanku

24. září 2021 20:33 - Bratislava

I jako olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa může Jiří Prskavec zažít v divokých peřejích něco úplně nového. V Bratislavě si poprvé v kariéře skočil z rampy pro extrémní slalom, disciplíny, v níž se za tři roky na hrách v Paříži bude bojovat o olympijské medaile.

 

Nina Jelenc

Mezi 16 nejlepších neprošel, k postupu by musel porazit i vítěze kvalifikace Víta Přindiše, protože z každé země postupoval jen nejlepší. „Já podal maximum, víc v rukách nebylo,“ věděl. Poprvé jel mezi nafukovacími bránami, zvykal si na plastovou loď. „Je pomalá, taková líná. Ale projede všechny válce, takový tank, který všechno prorazí, to mě baví,“ líčil.

Kdyby se slalomová obdoba snowboardkrosu či bikrosu nedostala do olympijského programu, nepouštěl by se do ní. Jeho drobnější postava není v soubojích na ostré lokty výhodou. „Abych zrychlil, musel bych zesílit, což by bylo kontraproduktivní pro můj styl slalomu,“ ví.

Přindiš a Kudějová s Galuškovou postoupili na MS v extrémním slalomu

O jeho budoucnosti v extrémním slalomu se rozhodne po zveřejnění nominačních kritérií pro OH v Paříži. Prskavec bude při jednáních zástupcem závodníků.

„Názor většiny je podobný. Pokud chceme, aby tahle disciplína měla požadovanou úroveň, měla by mít své nejlepší závodníky. Pak to bude fér a hrozně rád se na to půjdu podívat. Ale ve chvíli, kdy bude jen sekundární disciplínou pro kajakáře ve slalomu, podle mě ztratí úroveň,“ říká.

Michal Osoba (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.