Seemanová vyrovnala na stovce rekord a s Ironem poplave play off ISL

30. září 2021 17:28 - Neapol

Plavkyně Barbora Seemanová patřila mezi nejvýraznější postavy maďarského týmu Iron v úspěšném boji o play off mezinárodní ligy ISL. Při utkání čtyř týmů o dvě postupová místa vyhrála česká kraulařka v krátkém bazénu v Neapoli dvoustovku, na níž je v dlouhém bazénu mistryní Evropy, a v závodu na 100 metrů vyrovnala časem 52,31 svůj český rekord z neděle.

ČSPS/Martin Sidorják

Seemanová během celého utkání nasbírala 34 bodů, dařilo se jí i ve smíšené polohové štafetě. Na stovce jednadvacetiletá rodačka z Prahy skončila třetí při vítězství nizozemské parťačky Ranomi Kromowidjojové (51,85). Na své parádní trati 200 metrů nedala soupeřkám šanci a v cíli byla téměř o sekundu rychlejší než druhá Leah Nealeová z celku DC Trident. Seemanová vyhrála výkonem 1:53,97.

S Ironem do osmičlenného play off postoupil dnes Trident, se soutěží se naopak loučí týmy NY Breakers a Toyko Frog Kings. Play off se uskuteční ve druhé polovině listopadu v Eindhovenu, kde je na programu šest utkání. Tamtéž soutěž 7. a 8. ledna i finálovým duelem vyvrcholí.

Seemanová byla po třech rekordech nejlepší plavkyní 10. mítinku ISL

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.