Knapková má zlatý hattrick! Ale sáhla jsem si na dno, přiznala

3. června 2013 11:26 - Sevilla/Praha

Na hlavu si může nasadit hned tři korunky. Skifařka Mirka Knapková je úřadující olympijskou vítězkou, mistryní světa a nyní i Evropy. Kontinentální titul, třetí ve své kariéře, přidala ve španělské Seville, zlato vyhrála s téměř třísekundovým náskokem.

 

Miguel Angel Morenatti, ČTK/AP

Jak vás hřeje zlatý hattrick?

Je to krásný pocit. Vlastně až na tiskovce před odletem jsem si uvědomila, že můžu mít v držení všechny tři největší tituly. Říkala jsem si, že pokud bych to nezavršila teď, tak už asi nikdy, ušila jsem si na sebe pěkný tlak. Byly to nervy.

Ale finálový závod jste měla pod kontrolou, aspoň z obrazovky to tak vypadalo.

Před cílem už ano, ale obavy jsem měla. Přece jen to byl první mezinárodní závod, člověk neví, jakou má formu, objevily se nové tváře, od kterých jsem nevěděla, co čekat. Největší soupeřkou byla už od rozjížďky Rakušanka, což finále potvrdilo. Foukalo proti, bylo vedro, stálo mě to dost sil. V cíli jsem byla ráda, že to mám za sebou, sáhla jsem si na dno.

Nevěděla jste, co od sebe čekat. Byla tedy vaše forma příjemným překvapením?

Byla jsem ráda, že se potvrdilo, co jsem natrénovala a jsem tam, kde bych chtěla být. Na dalších závodech už přibydou i mimoevropské soupeřky, po olympiádě se vždycky objeví nové talenty, několik jich změní disciplínu…

Na stupních měly vaše soupeřky vlajky, vy českou ne. Nepodcenila jste vyhlášení?

(úsměv) Většinou mi ji hodí někdo z diváků, tady se ke mně žádná nedostala.

Chvilku před vámi získal zlato i Ondřej Synek. Stihla jste to registrovat?

Mezi oběma finále bylo asi patnáct minut, tak jsem nevěděla, že vyhrál. Až za cílem jsem to postřehla, protože je zrovna vyhlašovali a hrála se česká hymna.

Co jste si řekli, když jste se potkali?

Oba jsme byli vyčerpaní. Já se Ondry ptala na závod, jak ho Hacker trápil, on mé finále viděl.

Slavit budete společně?

Půlka výpravy odlétá už dnes (v neděli – pozn. red.), my zůstáváme do pondělí. Nějaká party se tu koná, tak vyrazíme, když je příležitost.

Chce se vám vůbec z prosluněné Sevilly do deštivé a zčásti zatopené Prahy?

Moc ne, je tu příjemně. Po tolika dnech deště jsem si tu těch třicet stupňů užila…

Máte zprávy, jestli budete mít v Praze kde trénovat a v jakém stavu je loděnice?

Řešili jsme to tu i kvůli Primátorkám, které se mají konat v neděli (závod už byl odložen - pozn. red.). Ptali se mě, jestli mám v loděnici ještě něco důležitého, protože se vyklízela, i můj druhý skif museli stěhovat.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.