Kanoista Jáně týden po úspěchu v Cardiffu neprošel do semifinále

28. června 2013 19:19 - Augsburg

Týden po nečekaném třetím místu v úvodním závodu Světového poháru v Cardiffu vypadl český kanoista na divoké vodě Michal Jáně už v kvalifikaci. Na kanálu v Augsburgu v druhém dílu seriálu obsadil v pátečních rozjížďkách 37. místo.

Do postupové třicítky se v této kategorii vešli vítěz z Cardiffu Stanislav Ježek a Vítězslav Gebas. V nejpočetnější skupině kajakářů se do semifinále v Německu kvalifikovalo kompletní české kvarteto Vít Přindiš, Vavřinec Hradilek, Jiří Prskavec a Luboš Hilgert.

Jeho matka Štěpánka Hilgertová se mezi kajakářkami blýskla druhým místem. Do semifinále ji doprovodí Karolína Galušková a Kateřina Kudějová, postup těsně unikl Evě Ornstové.

Na deblkanoi jdou dál loučící se Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek a také Ondřej Karlovský, Jakub Jáně a Jonáš Kašpar, Marek Šindelář. Vypadli Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň.

V sobotu je na programu vyvrcholení kategorií C1 mužů a žen a K1 mužů, zbylé dvě se jedou v neděli.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.