Rubriky:

Vodní sporty

Navrátil byl při premiéře extrémních skoků do vody na MS čtvrtý

31. července 2013 18:05 - Barcelona

Český reprezentant Michal Navrátil obsadil na plaveckém mistrovství světa v Barceloně čtvrté místo v premiéře skoků do vody z extrémní výšky. V soutěži složené z pěti skoků si Navrátil v posledním kole polepšil o dvě příčky; k medaili měl ale daleko, dělilo jej od ní téměř 38 bodů. Sám uhájil čtvrté místo o 1,1 bodu před Britem Mattem Cowenem.

 

Gustau Nacarino, Reuters

"Jsem hrozně rád za to, jak to dopadlo, čtvrté místo je něco neskutečného. V téhle atmosféře a ve 27 metrech to bylo trochu stresující a jsem rád, že jsem to ukočíroval," řekl Radiožurnálu Navrátil. Na čtvrté místo mu pomohli chybující soupeři, ale i jeho povedený skok ze stoje na rukou. "Tenhle skok je takový můj speciální, mám ho hrozně rád. Ne každému se ten poslední skok povedl. Já jsem rád, že to dopadlo dokonale, super," řekl Navrátil.

Prvním oficiálním mistrem světa pod hlavičkou federace FINA v této extrémní disciplíně se stal osmatřicetiletý Kolumbijec Orlando Duque s náskokem pouhých devíti desetin bodu před dalším spolufavoritem Britem Garym Huntem. Třetí skončil Jonathan Paredes z Mexika. Muži skákali z výšky 27 metrů.

Mistrovství světa v plaveckých sportech v Barceloně:
Muži:
Skoky z extrémní výšky (20 m):
1. Duque (Kol.) 590,20
2. Hunt (Brit.) 589,30
3. Paredes (Mex.) 578,35
4. Navrátil (ČR) 540,70
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.