Rychlostní kanoisté Radoň s Dvořákem byli na SP v Miláně druzí

Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák obsadili v úvodním závodu Světového poháru v Miláně druhé místo na kilometru. Kajakář Josef Dostál byl na stejné trati sedmý, další česká posádka Andrea Havlová, Monika Machová dojela ve finále pátá.

Jaroslav Radoň a Filip Dvořák

Radoň s Dvořákem před závodem hovořili o tom, že jejich forma ještě není na začátku sezóny ideální. Na prvním mezičasu byli třetí, v polovině závodu klesli na páté místo. Pak ale soupeře začali dotahovat a posledních 250 metrů zajeli nejrychleji ze všech. Nestačili jen na Poláky Tomasze Kaczora a Vincenta Slominského, kteří byli o necelou sekundu rychlejší.

„Naše jízda byla pořád trochu utrápená. Byla škoda, že do cíle jsem trochu zavrávoral, mohli jsme jít i do vítězných Poláků, kteří ale jeli výborně. Na úvod sezóny jsme spokojení, druhé místo je podle mě současné maximum," uvedl v tiskové zprávě svazu Radoň. Dvořák hodnotil první závod SP podobně. „S výsledkem jsem spokojený, se svým výkonem ale stoprocentně ne. Měl jsem krizi, kilák bolel," dodal Dvořák.

Dostál, jinak člen elitního českého čtyřkajaku, který v Miláně nestartuje kvůli zranění Daniela Havla a studijním povinnostem Lukáše Trefila, dojel více než pět sekund za vítězem Maxem Hoffem z Německa. Havlová s Machovou měly ztrátu 4,4 sekundy na nejlepší dvojici Irina Lauricová, Bianca Plescaová z Rumunska.

„Konkurence je tady v Miláně na K1 opravdu velká a bylo vidět, že dost záleží i na štěstí, na vývoji závodu a na možnosti využít vlnu soupeře ze sousední dráhy, což je často rozhodující pro výsledek na této trati obecně," zhodnotil kouč Pavel Hottmar výkon jednadvacetiletého Dostála, mistra světa v kategoriích juniorů a do 23 let. „Jel velmi dobře proti největším mazákům," popsal reprezentační trenér.

Dostála i deblkanoisty čekají v neděli ještě finále na neolympijské trati 500 metrů.

Závody SP v rychlostní kanoistice v Miláně:
1000 m:
Muži:
K1: 1. Hoff (Něm.) 3:29,376, ...7. Dostál (ČR) 3:34,608.
K2: 1. Szandrach, Kujawski (Pol.) 3:13,869.
K4: 1. Španělsko (Hernanz, Germade, Carrera, Peňa) 2:53,376.
C1: 1. Brendel (Něm.) 3:51,756.
C2: 1. Kaczor, Slominski (Pol.) 3:35,629, 2. Radoň, Dvořák (ČR) 3:36,525.
Ženy:
K1: 1. Čou Jü (Čína) 3:58,419.
K2: 1. Lauricová, Plescaová (Rum.) 3:46,134, ...5. Havlová, Machová (ČR) 3:50,538.