Živě

Hradilek má nové žihadlo, zahraje si v něm i na biatlonistu

7. května 2014 14:26 - Praha

S novou lodí a v roli úřadujícího mistra světa vtrhne v sobotu při Českém poháru v pražské Troji do sezóny slalomář na divoké vodě Vavřinec Hradilek.

 

Red Bull

Design jeho kajaku vzešel z hlasování fanoušků na internetu, autorem návrhu je streetartový umělec Michal Cimala. Design lodi připomíná vosu, inovovaná je i konstrukce. „Pořád se vyvíjí, podle pravidel se o kilogram mohla snížit hmotnost. Oproti loňské lodi má o maličko větší objem, protože se letos bude závodit na docela divokých vodách,“ říká Hradilek.

Krk bolí po nehodě

Stříbrnému medailistovi z Londýna se mírně zlepšily potíže s krkem a podařilo se mu spolu s lékaři odhalit zřejmý původ potíží: tři roky stará dopravní nehoda v Austrálii. „Seděl jsem vzadu a narazilo do nás auto z boku. Odešel jsem v pohodě, jen mě trochu bolel krk a od té doby se mi občas zablokovává,“ říká.

Vedle klíčových závodů jako mistrovství Evropy ve Vídni a světa v americkém Deep Creeku si vyzkouší i jeden netradiční. Před Světovým pohárem v Praze se 17. června na Rašínově nábřeží představí při akci s názvem Riverside Cross kombinující kanoistiku se střelbou. „Viděl jsem během zimy, jaký tu zavládl biatlonový boom, tak bych rád fanoušky přilákal na něco, co tu ještě nebylo,“ vysvětluje Hradilek.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.