Kajakářka Hilgertová opět míří do reprezentačního týmu

11. května 2014 17:54 - Praha

Kajakářka Štěpánka Hilgertová je v polovině bojů o reprezentaci na nejlepší cestě k tomu, aby ani v 46 letech v národním výběru nechyběla. Dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu má po dvou nominačních závodech na umělém kanálu v pražské Troji mezi ženami nejlepší bilanci, protože v sobotu skončila druhá a o den později přidala dokonce vítězství.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V prvním závodě Hilgertová podlehla o necelou půlsekundu Veronice Vojtové, jež v neděli skončila čtvrtá. Dvakrát na stupních vítězů (2. a 3.) byla i Kateřina Kudějová.

První a druhý byl na domácí trati i kajakář Vavřinec Hradilek, který má ale jako úřadující mistr světa místo v reprezentaci jisté. V sobotu jeho skalp získal Vít Přindiš, jemuž ale druhý závod nevyšel a v desetičlenném finále neprojel branku.

Další jistý reprezentant vicemistr světa Jiří Prskavec se musel spokojit s pátým a šestým místem. Nejblíže do týmu má zatím Jan Vondra díky třetímu a čtvrtému místu.

Mezi kanoisty míří znovu do výběru zkušený Stanislav Ježek díky dvěma druhým místům. V sobotu podlehl o osm setin sekundy Janu Maškovi, dnes nestačil na Michala Jáněho, který zvítězil i s dvousekundovou penalizací za dotyk branky. Za Ježkem vždy skončil Vítězslav Gebas.

Na deblkanoi nejlépe rozjeli kvalifikaci favorizovaní Ondřej Karlovský a Jakub Jáně. Po sobotním triumfu dnes kvůli "šťouchu" podlehli čerstvým mistrům světa do 23 let z Austrálie Jonáši Kašparovi a Marku Šindlerovi, kteří v prvním závodě minuli branku.

V nejméně obsazené kategorii kanoistek mají po jedné výhře a druhém místě Kateřina Hošková a Monika Jančová.

O složení reprezentace se definitivně rozhodne za týden v Trnávce. Ze čtyř závodů se slalomářům započítají tři nejlepší výsledky. V každé kategorii budou v týmu tři lodě.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.