Rubriky:

Vodní sporty

Na SP v Tacenu překvapili kajakáři - pátý Hilgert a osmý Tunka

14. června 2014 13:09 - Tacen
(Aktualizováno: 14. června 2014 14:09)

Kanoistka Kateřina Hošková skončila druhá na Světovém poháru ve vodním slalomu v Tacenu a umístěním na stupních vítězů v této neolympijské disciplíně navázala na bronz z mistrovství Evropy ve Vídni. Překvapivě skončil závod kajakářů, kde ve finále české barvy nehájili tradiční opory Vít Přindiš a Jiří Prskavec, ale nakonec pátý Luboš Hilgert a osmý Ondřej Tunka. Ani jeden z nich přitom není stálým členem reprezentace.

 

Jan Handrejch, Právo

Přindiš vyhrál kvalifikaci, ale do finále se nedostal. Dvojnásobný evropský šampión Prskavec v semifinále neprojel branku a dostal penalizaci 50 sekund. Uspěli Hilgert s Tunkou, kteří přitom startovali v Tacenu jen díky kvótě čtyř kajakářů pro Českou republiku a absenci zraněného mistra světa Vavřince Hradilka.

Česká republika tak má aktuálně pět kajakářů, kteří jsou schopni měřit síly se světovou elitou. Ani jeden z dnešních českých finalistů však už nemá šanci se ani dodatečně nominovat na zářijové mistrovství světa v Deep Creeku, kam pojede trojice Hradilek, Prskavec, Přindiš.

Nadále se letos nedaří kanoistům, z nichž se dnes do finále nedostal nikdo. Nejblíže k tomu měl na 17. místě Jan Mašek, Lukáš Rohan byl čtyřiadvacátý. Pokud chtějí mít jistotu startu na mistrovství světa, musejí projít do finále příští víkend při Světovém poháru v Troji. Jinak budou muset své místo v týmu hájit při dodatečném nominačním závodu v červenci v Českých Budějovicích.

V dosavadních třech důležitých závodech v sezóně, mistrovství Evropy ve Vídni a dvou Světových pohárech, jel finále C1 pouze Vítězslav Gebas na SP v Londýně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty