Deblkanoisté Kašpar se Šindlerem byli třetí na SP v Tacenu

Tacen

Čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler skončili třetí v závodu Světového poháru vodních slalomářů ve slovinském Tacenu a dostali se poprvé v sezóně na stupně vítězů. Jejich reprezentační kolegové Ondřej Karlovský a Jakub Jáně byli sedmí. Druhé dnešní finále kajakářek bylo bez české účasti.

Deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně při nominačním závodu na Trnávce.

Mistři světa do 23 let a svěřenci bývalého skvělého deblisty Ondřeje Štěpánka se dostali po druhém místě z loňské Bratislavy na stupně vítězů ve Světovém poháru podruhé v kariéře. Vylepšili tak letošní výsledky, neboť po triumfu na MS do 23 let v Penrithu nepostoupili do finále na ME ve Vídni a v úvodním SP v Londýně byli osmí.

Nejblíže k postupu do finále měla mezi českými kajakářkami Eva Ornstová, kterou po čisté jízdě na 11. místě dělilo od finálové desítky 31 setin. Padesátisekundové penalizace za tři neprojeté branky odsunuly na konec startovního pole Veroniku Vojtovou, která skončila na 26. místě, i zkušenou Štěpánku Hilgertovou. Dvojnásobná olympijská vítězka obsadila 27. příčku.