Rubriky:

Vodní sporty

Egypt bude kvůli politice bojkotovat plavecké MS v Kataru

12. listopadu 2014 08:35 - Káhira

Egyptský plavecký svaz bude bojkotovat mistrovství světa v krátkém bazénu v Kataru, jež se uskuteční 3. až 7. prosince. Důvodem jsou napjaté diplomatické vztahy obou zemí.

 

Martin Sidorják

"Rozhodnutí jsme přijali kvůli politické pozici Kataru vůči Egyptu od revoluce 30. června 2013," uvedl šéf plaveckého svazu Jásir Idris. O odhlášení ze šampionátu svaz rozhodl bez konzultace s ministerstvem sportu a je připraven přijmout případný trest od Mezinárodní plavecké federace (FINA).

Vztahy Kataru a Egypta jsou napjaté kvůli tomu, že země z Perského zálivu loni poskytla útočiště příslušníkům Muslimského bratrstva, jehož členem byl i loni svržený egyptský prezident Muhammad Mursí.

Egypt je v krátké době třetí zemí, jež se rozhodla bojkotovat sportovní akci v Kataru. Minulý týden se kvůli údajné katarské podpoře islamistických skupin v regionu odhlásily z lednového mistrovství světa v házené Bahrajn a Spojené arabské emiráty. Tým SAE měl být jedním ze soupeřů českého mužstva ve skupině C, v níž má hrát i Egypt. Tamní házenkářský svaz se zatím k případné neúčasti na MS nevyjádřil.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty