Plavci Kozubek a Štěrbová byli na MS patnáctí v maratonu na 25 km

Kazaň

Matěj Kozubek i Lenka Štěrbová vybojovali na plaveckém mistrovství světa v Kazani shodně 15. místo v závodech na 25 kilometrů. Oba se na nejdelší vypsané trati postarali o nejlepší české výsledky mezi dálkovými plavci na šampionátu. V neděli začnou v Kazani bazénové soutěže.

Devatenáctiletý Kozubek strávil ve vodě pět hodin a pět minut, zhruba o 12 minut více než vítězný Ital Simone Ruffini, který ve finiši těsně porazil Američana Alexe Meyera. Druhý český reprezentant Vít Ingeduld obsadil 19. místo.

Štěrbová ztratila kontakt s čelní skupinou v šestém z deseti okruhů a závod dokončila se ztrátou přes 22 minut za vítěznou Brazilkou Anou Marcelou Cunhaovou. Silvie Rybářová vzdala v devátém kole.