Rubriky:

Vodní sporty

Plavcem roku byl podruhé vyhlášen kraulař Svoboda

2. února 2006 19:09 - CHOMUTOV

Kraulař Květoslav Svoboda byl v Chomutově podruhé v kariéře vyhlášen nejlepším českým plavcem uplynulého roku. Na trůn se vrátil po dvou sezónách a vystřídal tak trojnásobnou vítězku ankety funkcionářů, trenérů a novinářů znakařku Ilonu Hlaváčkovou, která loni ukončila kariéru. Vyhlášení se uskutečnilo den před zahájením mistrovství republiky v krátkém bazénu.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Na druhém místě skončila talentovaná Petra Klosová, která na přelomu roku využila nabídky stipendijního pobytu na univerzitě v americkém Dallasu, třetí byla kraulařka Jana Myšková. Nejlepší dálkovou plavkyní je Jana Pechanová, juniorem roku by zvolen nadějný prsař Jiří Jedlička, ve skocích do vody triumfovala Tereza Zákostelská a v synchronizovaném plavání anketu vyhrála dvojice Soňa Bernardová, Ivana Svobodová.

Bývalý juniorský mistr Evropy a evropský juniorský rekordman Svoboda se loni pokoušel vrátit do světové špičky po kolapsu, který ho postihl v prosinci 2004 na mistrovství Evropy v krátkém bazénu ve Vídni. Ne zcela se mu to podařilo - na mistrovství světa v Edmontonu nepostoupil z rozplavby, na prosincovém ME v krátkém bazénu pak doplaval ve finále dvoustovky šestý.

Plavání - celkové výsledky:
1. Svoboda (Znojmo), 2. Klosová (Kopřivnice), 3. Myšková (Hradec Králové), 4. Rubáček (Znojmo), 5. Pechanová (Kometa Brno).
Junioři: 1. Jedlička, 2. Smolík, 3. Beneš.
Dálkové plavání: 1. Pechanová, 2. Fichtl, 3. Hlaváčová.
Skoky do vody: 1. Zákostelská.
Synchronizované plavání: 1. Bernardová, Svobodová.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.