Rubriky:

Vodní sporty

Bartůněk a Dmytrijev postoupili na ME plavců do semifinále

20. května 2016 14:54 - Londýn

Plavec Petr Bartůněk se probojoval na mistrovství Evropy v Londýně do semifinále závodu na 50 m prsa desátým časem. Roman Dmytrijev postoupil z rozplavby na 200 m znak jako dvanáctý.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Bartůněk po neúspěchu na prsařské stovce, kde skončil jednatřicátý, se na poloviční trati přiblížil výkonem 27,79 sekundy na 21 setin svému českému rekordu. "Upřímně, čekal jsem skoro přesně takový čas. Chtěl jsem 27,7, protože to je taková jistota první osmičky do semifinále, takže šlo všechno podle plánu. Věděl jsem, že tu rychlost mám, což se ukázalo. Odpoledne by to mohlo být ještě lepší," uvedl pětadvacetiletý plavec v tiskové zprávě.

Dmytrijev se na znakařské dvoustovce časem 2:00,42 přiblížil dvouminutové hranici, která je už několik let jeho cílem. Za vlastním českým rekordem zaostal o 35 setin.

V pátečním večerním bloku bude plavat pět českých reprezentantů. Jana Micku čeká finále na 800 metrů volný způsob, Martinu Moravčíkovovou finále 200 m prsa a Lucii Svěcenou finále stovky motýlek.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.