Rubriky:

Vodní sporty

Z kvalifikace SP slalomářů v Pau postoupilo 13 českých lodí

17. června 2016 19:07 - Pau

Třináct českých lodí uspělo v dnešní kvalifikaci na víkendové závody Světového poháru ve vodním slalomu ve francouzském Pau. Ze čtvrtého místa postoupil do semifinálových jízd vítěz předchozího dílu SP v Seu d'Urgell kajakář Vít Přindiš, těsně za ním následoval stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek, který tak odčinil výpadek ze Španělska.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Do víkendových semifinálových jízd prošel rovněž Ondřej Tunka a v opravách i čtvrtá česká loď Luboše Hilgerta. Stoprocentní úspěšnost měli hned v 1. jízdě kanoisté, nejlepší z nich Tomáš Rak zajel pátý čas, bez problémů postupují i Lukáš Rohan a Michal Jáně.

Ze druhého místa jdou dál deblkanoisté Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm, těsně za nimi se kvalifikovali Jonáš Kašpar a Marek Šindler. Jedna jízda stačila k postupu i kajakářce Štěpánce Hilgertové a kanoistkám Martině Satkové a Tereze Fišerové.

Až z oprav postoupila kajakářka Veronika Vojtová, která v první jízdě nabrala penalizaci 50 sekund za neprojetí branky. Kajakářky Amálie Hilgertová, Karolína Galušková a kanoistka Jana Matulková se v semifinále nepředstaví, nepostoupili ani deblkanoisté Vojtěch Mrůzek a Albert Kašpar.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.