Rubriky:

Vodní sporty

Skifaři Plocek a Žabová jsou v semifinále SP v Poznani

17. června 2016 19:25 - Poznaň

Skifaři Michal Plocek a Lucie Žabová postoupili ve třetím závodě Světového poháru ve veslování v Poznani do sobotního semifinále. Oba reprezentanti v Polsku nahradili ve startovní listině české jedničky této kategorie Ondřeje Synka a Miroslavu Topinkovou Knapkovou, kteří se už soustředí na srpnové olympijské hry.

 

Ivana Roháčková

Plocek postoupil mezi dvanáct nejlepších po druhých místech v rozjížďce i ve čtvrtfinále. Žabová byla nejprve čtvrtá v rozjížďce, v odpolední opravě poté také druhá.

Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová byl stejně jako párová čtyřka Matyáš Klang, Martin Basl, Adam Štěrbák, Vojtěch Řimák čtvrtý v rozjížďce a opravy je čekají v sobotu. Ze hry o nejvyšší příčky už je skifařka lehkých vah Tereza Kociánová, kterou po dvou čtvrtých místech čeká finále C.

V Polsku nakonec stejně jako Synek a Topinková Knapková nestartuje ani dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil. Odhlásila se, neboť Helešic onemocněl.

Závodní program na jezeře Malta výrazně ovlivňuje počasí. Déšť a silný vítr přinutily pořadatele závody několikrát posunout a přerušit.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.