Veselý se Šloufem jsou v deblkajaku mistry světa

30. července 2016 13:17 - Minsk

Tomáš Veselý a Radek Šlouf získali v deblkajaku titul mistrů světa do 23 let. V závodu na 1000 metrů na šampionátu rychlostních kanoistů v Minsku navázali na své nedávné evropské zlato z Plovdivu.

 

Facebook Rychlostní kanoistika

Veselý se Šloufem předčili německou posádku Landes, Reuschenbach, třetí byli Rusové Sinjavin a Spesivcev, kteří s náskokem vedli, ale nezvládli závěr. "Kluci jeli suprově. Zvládli do toho dát, na co mají," řekl pro web kanoe.cz trenér mistrů světa i Evropy Jan Souček.

O medaile na kilometrové trati bojovaly tři české lodě. V juniorské kategorii skončili na pátém místě kajakář Michal Čeřovský i deblkanoe Petr Fuksa, Daniel Kořínek.

Veselý se Šloufem pojedou v neděli ještě finále se čtyřkajakem, kde tvoří posádku s Lukášem Neprašem a Jakubem Zavřelem. Závod o medaile čeká v neděli také juniorský čtyřkajak Vojtěch Procházka, Čeřovský, Jakub Stejskal a Martin Sobíšek.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: