Karlovský s Jáněm byli ve finále SP čtvrtí

Tacen

Těsně pod stupni vítězů skončili čeští deblkanoisté při finále Světového poháru ve slovinském Tacenu. Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm obsadili čtvrté místo, Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm byli pátí. České kajakářky se do dnešních finálových jízdy nepodívaly, nejlepší byla na jednadvacátém místě Amálie Hilgertová.

Deblkanoe Ondřej Karlovský (vpředu), Jakub Jáně při finále Světového poháru v Tacenu.

Karlovský s Jáněm zaostali za vítěznou slovenskou dvojicí bratranců Škantárových o 2,23 sekundy, druhá česká dvojice byla o dalších 33 setin zpět. Na medaili lepší z českých lodí chybělo 25 setin, na třetí místo v celkovém hodnocení SP pak jen dva body.

"Naše jízda měla malé chybičky, ale všichni dělají chyby. Jedině Slováci odskočili, jinak to bylo neskutečně nabouchaný," poznamenal Karlovský o závodu, který se kvůli prasklému betonu ve spodní části trati jel jen na 14 branek, v tiskové zprávě svazu.

"Letos to byla sezona nahoru dolů. Na ME jsme byli čtvrtí, ale nedostali jsme se na olympiádu, což jsme moc chtěli. Pak nám v závodech SP trochu vždycky něco chybělo, ale jezdili jsme pořád finále, takže ta sezona byla relativně úspěšná," doplnil Jáně.

Závod kajakářek ovládla Australanka Jessica Foxová s velkým náskokem 2,28 sekundy na Rakušanku Corinnu Kuhnleovou, třetí byla Britka Fiona Pennieová. Hilgertové chybělo k postupu do finále 4,5 sekundy. Její teta Štěpánka, která je o 29 let starší, dala stejně jako olympionici Kateřina Kudějová a Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem přednost odpočinku.