Rubriky:

Vodní sporty

Junior Lhota postup do seniorské reprezentace nečekal, překvapil i šéftrenéra vodních slalomářů

15. května 2017 17:59 - Praha

Překvapil všechny kolem sebe a sám tomu ještě hodně dlouho nemohl uvěřit. Teprve sedmnáctiletý Matyáš Lhota se během uplynulých dvou víkendů na nominačních závodech vodních slalomářů na Trnávce dokázal kvalifikovat do seniorské reprezentace.

 

Profimedia.cz

Do Trnávky odjížděl s tím, že zde bude bojovat o účast v juniorské reprezentaci. Avšak nakonec loňský juniorský mistr Evropy všechny svými výkony šokoval. V prvním nominačním závodě sice skončil až osmnáctý, druhý však vyhrál, ve třetím byl druhý a ve čtvrtém mu pátá příčka zajistila reprezentační dres.

„Do nominace jsem vůbec nenastupoval s tím, že bych jel i o tu seniorskou,“ vysvětloval na úvod pondělního setkání s novináři Matyáš Lhota, který se hlavně soustředil na nedělní závody, které byly důležité pro juniory. A tak po první sobotě, kdy skončil už v kvalifikaci, si na postup mezi seniory nedělal žádné velké ambice. Jenže první neděle mu vyšla parádně a druhá sobota taky.

Z šance byl trochu nervózní

„Když jsem teď v sobotu dojel druhý, teprve jsem nad tím trochu začal přemýšlet,“ přiznal s tím, že když si pak pořádně uvědomil, jakou má šanci, byl z toho trochu nervózní. Nakonec to klaplo a po dvou závodních víkendech se mohl radovat z nominace do českého týmu. „Tohle jsem opravdu nečekal,“ dodal talentovaný kanoista.

Příjemně překvapil i šéftrenéra vodních slalomářů Jiřího Pulteru. Tomu se Lhota líbil už v tréninku, když ale skončil v prvním závodě osmnáctý, říkal si, že letos mu to do seniorské reprezentace asi ještě nevyjde. Jenže sedmnáctiletý mladíček pak v dalších závodech ukázal, co v něm je. „Matyáš pro mě byl jednoznačně největším překvapením,“ prohlásil Pultera, který byl spokojený, jak se i v dalších kategoriích dokázali prosadit mladí závodníci.

Veronika Kramlová, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty