Rubriky:

Češi v akci

Snowboardista Novotný stále není fit, nepojede ani na X-Games

23. ledna 2010 12:09 - PRAHA

Zraněný snowboardista Michal Novotný ještě stále není fit a zrušil i svou účast na X-Games, které se v americkém Aspenu konají příští víkend. Český snowboardcrossař tak pojede 4. února rovnou na olympijské hry do Vancouveru, kde se pokusí vylepšit 13. místo z Turína.

Celkově čtvrtý muž loňského konečného pořadí Světového poháru před Silvestrem spadl ve vysoké rychlosti při tréninku na sjezdovce v rakouském Lienzu a poranil si vazy v obou kotnících. Podle původních lékařských závěrů mu hrozil až šestitýdenní klid, což se zřejmě naplní.

Novotný kombinoval tradiční léčbu s alternativní a minulý týden se už cítil lépe. Proto chtěl zkusit jízdu na snowboardu, ale bolest mu to nedovolila. Podstoupil další vyšetření a ukázalo se, že si bude muset dát ještě minimálně týden absolutní klid zejména kvůli levému kloubu. "Ten pravý už mě moc nebolí," řekl ČTK Novotný.

Přišel tak o tři podniky Světového poháru i o poslední možnost si před OH zazávodit na X-Games. "Jsou v životě horší věci, ale je pravda, že už mě to vážně nebaví a dost rozčiluje," prohlásil závodník, kterého před sezonou trápila záda a zvýšené jaterní testy. Tyto trable už jej opustily.

Poprvé na prkně možná až na olympiádě

Novotný alespoň chodí do posilovny, plavat, jezdí na rotopedu a podstupuje léčbu rázovou metodou. Absolvuje i lymfomasáže a polyká spoustu výživových preparátů. "Hodně mi pomáhá kryokomora v Radlicích," připomněl chladicí zařízení.

"A také by mi ulehčilo práci, kdyby všichni měli internetovou zdravotnickou knížku," glosoval usnadnění komunikace mezi lékaři, kterých navštívil hned několik. Dá na radu Miloše Barny, kdy se poprvé postaví na prkno. "Je možné, že až na olympiádě," připustil Novotný.

Pro osmadvacetiletého závodníka je největším problémem skutečnost, že pokud nastoupí do olympijského závodu, nestihne se před vrcholem sezóny rozjezdit. Během kariéry už zjistil, že nejlepší výkony podává právě v závěru sezóny, což potvrdil loni vítězstvím ve finále Světového poháru.

ČTK

Časová osa: Češi v akci

Filtr článků - Češi v akci