Koho na ZOH k Jágrovi? Hadamczik má široký výběr

10. ledna 2006 08:47 - PRAHA

Téměř nepřeberné množství variant se nabízí reprezentačnímu kouči Aloisi Hadamczikovi při volbě, jak sestavit první útok na olympijském turnaji. Jedno jméno je zřejmě jasné, Jaromír Jágr. Ale koho dát k němu, aby se jeden z nejlepších hráčů světa cítil v ideální formě? Zkuste trenérovi napovědět.

"Jarda k sobě potřebuje hráče, který se dokáže přizpůsobit jeho stylu, je s ním na stejné hokejové vlně," vypočítává požadavky na spoluhráče českého Sportovce roku Marian Jelínek, Jágrův osobní kouč a přítel.

"Ten, kdo s ním hraje v útoku, ho musí znát a umět předvídat jeho reakce. Jen pak může Jarda využít své nahrávky tak, aby byly překvapivé pro soupeře, ale ne pro spoluhráče. A pak si také samozřejmě musejí sednout lidsky," doplňuje současný asistent sparťanského trenéra.

Kdo by měl na ZOH určitě hrát s Jágrem?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Na posledních velkých akcích vystřídal aktuální lídr kanadského bodování NHL řadu spoluhráčů. Nejčerstvější vzpomínka v hlavách fandů je z květnového mistrovství světa, kdy Jágr řádil po boku dvojice Straka-Prospal, na finále pak k němu stratég Růžička zařadil Ručinského a Čajánka.

Sehrané trio z větší části rakouského šampionátu je jednou z těch nejpravděpodobnějších variant. "Myslím, že trenér Hadamczik vsadí na osvědčené, tedy že bude hrát se Strakou a Prospalem," domnívá se trenér Zdeněk Müller. S tvořením útoku kolem Jágra má poměrně čerstvé zkušenosti, v úvodu minulé sezóny se nad tím zamýšlel v roli šéfa kladenské lavičky.

Nejčastěji se nabízí Straka

V aktuální sezóně úřaduje číslo 68 v dresu New York Rangers po boku Straky, z útočníků Jezdců je v české nominaci ještě Ručinský a Průcha. "Jeden z nich se podle mě vedle něj objeví, spíš bych sázel na Ručinského," domnívá se Josef Augusta, jehož mužstvo i s Jágrem ztroskotalo před čtyřmi lety v Salt Lake City už ve čtvrtfinále. Tehdy hrál naposledy za národní tým Lang, kterého Jágr nazval centrem s pochopením. "Se mnou není jednoduché nastupovat a vyhovět si, ale on to dokázal," chválil ho.

"Vazby z Rangers asi zůstanou zachovány," přidává svůj názor Jelínek. Alois Hadamczik zatím nechce svoji volbu komentovat. "To budu řešit až v Turíně," vzkazuje. Chystá nějaké překvapení? Postaví vedle Jágra třeba mladíka Hemského? "Určitě je to skvělý bruslař, čehož by Jágr mohl využít," upozorňuje Vladimír Martinec, pod jehož vedením Hemský loni s Pardubicemi vybojoval mistrovský titul.

JÁGROVI  PARŤÁCI
Akce spoluhráči výsledek
MS 2005 Straka, Prospal zlato, 8/2+7
SP 2004 Straka, Prospal semifinále, 5/1+1
MS 2004 Straka, Výborný čtvrtfinále, 7/5+4
MS 2002 Hrdina, J. Hlinka čtvrtfinále, 7/4+4
ZOH 2002 Lang, Havlát čtvrtfinále, 4/2+3
Pozn.: Spoluhráči z útoku jsou uvedeni ti, kteří vedle Jágra hráli většinu turnaje. Za jejich jmény je výsledek týmu a počet zápasů, jež Jágr odehrál, za lomítkem počet jeho gólů a asistencí.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..