Štafeta s pochodní změnila kvůli demonstracím trasu

5. února 2006 18:04 - TURÍN

Štafeta s olympijskou pochodní se v neděli musela kvůli obavám z hrozících srážek s demonstranty odchýlit od plánované trasy. Na doporučení policie se běžci vyhnuli dvěma městům v údolí Susa severně od Turína, kde dříve došlo k násilným protestům proti stavbě rychlodráhy, která má spojit Turín s francouzským Lyonem.

Aktivisté ohlásili, že plánují během cesty olympijského ohně údolím další protesty.

Mluvčí organizačního výboru turínské olympiády Stefano Coscia řekl agentuře Reuters, že policie doporučila vyhnout se městům Bussoleno a Burgone Susa. V této části cesty nebudou štafetu doprovázet ani vozy dvou hlavních sponzorů olympiády Coca-Coly a Samsungu. K ostatním se připojí až večer v Bardonecchii.

K prvnímu incidentu došlo už dopoledne krátce poté, co štafeta vkročila na území údolí. Jeden z demonstrantů, které policie odtlačovala z cesty, přehodil přes pochodeň vlajku. Místní obyvatelé a ochránci přírody protestují proti plánům na stavbu rychlodráhy údolím Susa už několik měsíců.

Štafetu narušila koncem ledna v severoitalském Trentu i skupina anarchistů, která se pokusila zmocnit pochodně. Vytrhli ji z ruky jedné z běžkyň a dali se na útěk, policie je ale zadržela.

ČTK

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: