Verner cítí formu, nechce opakovat staré chyby

14. února 2006 09:21

Olympijský program krasobruslařů odstartuje v úterý krátkým programem a premiéra pod pěti kruhy čeká také Tomáše Vernera. Český reprezentant už v Turínu týden trénoval, je nadšený z atmosféry v olympijské vesnici a před závodem říká: "Je nádherné chodit po vesnici s českým logem na prsou."

Od minulého úterý už jste v Turínu. Jaké jsou dosavadní pocity?
Úplně první dojem byl vážně hodně špatný. Řidič nás vysadil uprostřed Turína, kde jsme byli necháni napospas. Od vesnice nás v tu chvíli dělily tři kilometry. Museli jsme táhnout všechny kufry. Na cestě přitom bylo dost překážek v podobě schodišť a mostů.

Jak se vám zamlouvá bydlení?
Je skvělé. Vesnice funguje parádně. Jsem nadšený z atmosféry. Pro mě je nádherné chodit po vesnici s českým logem na prsou.

Na evropském šampionátu v Lyonu jste skončil desátý. S jakými ambicemi dnes vstoupíte do soutěže?
Chci zajet dobře. Neřeším, jestli mě úspěch může v kariéře posunout vpřed. Nekalkuluji s čísly ani s pořadím. Při tréninku cítím formu. Skáču dobře. Ale nechci to zakřiknout.

Už v Lyonu při mistrovství Evropy jste měl nakročeno k lepšímu výsledku. Přehrával jste si pak hodně pokaženou volnou jízdu?
Poprvé jsem jízdu viděl při pozvání do studia České televize. Rozebíral jsem vlastní výkon, své pocity, a to mě trošku zaskočilo. Později jsem si vše přehrál ještě doma a konzultoval s trenérkou, co je třeba zlepšit. V hlavě proběhly nějaké výčitky. Bylo mi líto, že se mi to přihodilo zrovna na mistrovství Evropy. Přípravu jsem směřoval tak, abych tady neopakoval hloupé chyby. Toho se snad vyvaruji. Chci tomu věřit. V tréninku jsem je nedělal.

Hala Palavela se vám líbí?
Není obrovská, ani malá, prostě optimální pro náš závod. Uvnitř hraje příjemnými barvami. Přijde mi útulná, je v ní milé prostředí. Pozitivně to ovlivňuje psychiku. Máme v ní dokonce vlastní posilovnu, led je výborný, i když organizátoři pořád říkají, že mají problémy s tím, jak plochu neustále předělávají na short track a krasobruslení. Potřebujeme jinou teplotu ledu.

Do jaké míry se vám zvyšuje tep se vstupem do haly?
Není to nic dramatického. Tak o patnáct tepů za minutu.

Pozorujete soupeře?
Snažím se soustředit především na svůj trénink a kolem moc nekoukám. Nicméně když se jdu vyběhat na tribunu, sleduji, jak na tom ostatní jsou.

Jaké jsou vlastně vztahy mezi krasobruslaři?
Je tam rivalita při závodech, ale vztahy jsou přátelské. Dobře se známe, potkáváme se celý rok a třicet obličejů si zapamatujete. Vždy je o čem si povídat. Se všemi. Ale na kafe nebo do kina spolu před závody nechodíme. To možná v civilu, mimo boje o medaile.

Naplánoval jste si na volný čas návštěvu některého z jiných sportovců?
Chtěl jsem se jet podívat na lyžaře nebo na skokany, ale jejich závody jsou příliš daleko. Vše podřizuji svému výsledku. Až budu mít po vlastním vystoupení, uvidím, kam vyrazím.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..