Švýcaři po překvapivých výhrách jen remizovali s Němci 2:2

Švýcarští hokejisté po překvapivých výhrách nad Českou republikou a Kanadou v nedělním utkání skupiny A na olympijských hrách v Turíně jen remizovali s Německem 2:2. Tým Ralpha Kruegera sice otočil v druhé třetině nepříznivý stav, ale v 53. minutě zařídil nerozhodný výsledek Tino Boos.

Němci se s dvěma body dotáhli na české hokejisty, kteří tak potřebují k jistotě postupu do čtvrtfinále porazit dnes večer Itálii. Švýcaři už mají účast ve vyřazovací části turnaje jistou.

Po bezbrankové úvodní části se radovali z vedoucí branky v 23. minutě Němci, kteří dosud uhráli na turnaji jen bod za remízu s Itálií. Aebischera překonal zblízka Felski, který měl před brankou soupeře hodně prostoru. Před polovinou utkání vyrovnal Conne, jenž využil přihrávku Fischera, který předtím v nájezdu proti Kölzigovi neuspěl.

V závěru druhé třetiny získal Švýcarsku vedení hrdina sobotního duelu s Kanadou DiPietro. Rodilý Kanaďan si po dvou trefách proti obhájcům zlata připsal svůj třetí gól na turnaji. Poslední slovo měl ale Boos, který nadvakrát protlačil puk mezi Aebischerovými betony a vyrovnal. Více už Němci nedokázali, šanci na čtvrtfinále by jim mohlo zachovat jen české zaváhání s Itálií.

"Byl to vyrovnaný boj. V závěrečné třetině jsme Švýcary přehráli. Zdáli se mi trošku unavení," řekl po utkání německý trenér Uwe Krupp. Jeho protějšek si remízy cenil, protože Švýcarsku potvrdila postup. "Tento výsledek pro nás znamenal velký krok. Ráno jsme se probouzeli s jasným cílem, kterým byl postup do čtvrtfinále," pochvaloval si Krueger pojistku účasti ve vyřazovací části.

Výsledek - skupina A:
Německo - Švýcarsko 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Felski (Ehrhoff), 53. Boos (Lewandowski) - 29. Conne (Fischer), 39. DiPietro (Della Rossa). Rozhodčí: Van Massenhoven (Kan.) - Redding (USA), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 8756.
Německo: Kölzig - Renz, Sulzer, S. Goc, Leask, Ehrhoff, Schubert, Seidenberg, Schauer - Lewandowski, Boos, T. Martinec - Busch, M. Goc, Fical - Kathan, Ustorf, Kreutzer - Felski, Barta, Kopitz. Trenér: Uwe Krupp.
Švýcarsko: Aebischer - Vauclair, Hirschi, Keller, Streit, Seger, Forster, Bezina, Blindenbacher - Fischer, Conne, Jenni - DiPietro, Plüss, Dela Rossa - Paterlini, Ziegler, Rüthemann - Lemm, Jeannin, Wichser. Trenér: Ralph Krueger.