Živě

Navková a Kostomarov se dostali do čela soutěže tanečních párů

19. února 2006 23:22 - TURÍN

Úřadující mistři světa i Evropy Taťjana Navková a Roman Kostomarov se dostali do čela olympijské soutěže tanečních párů. Ruští krasobruslaři vyhráli nedělní originální tance plné velkých chyb řady favoritů a v průběžném hodnocení mají náskok 1,38 bodu před Američany Tanith Belbinovou a Benjaminem Agostem. Ti se na aktuálně druhou příčku posunuli ze šesté pozice.

Dosud vedoucí Italové Barbara Fusarová-Poliová a Maurizio Margaglio po pokažené poslední zvedačce klesli až na sedmou příčku.

Navková a Kostomarov předvedli na latinskoamerické rytmy originální tanec bez větších zaváhání, jen na partnerovi byla patrná určitá nejistota při sólových otočkách v krokové pasáži. Publikum však nadchl především výkon amerického páru, který na závěr večera ukázal technicky nejnáročnější vystoupení především s jedinečnými zvedanými figurami.

Z bronzové pozice do pondělních volných tanců půjdou ukrajinští manželé Jelena Grušinová a Ruslan Gončarov. Stříbrní medailisté z letošního evropského šampionátu dostali za vystoupení v duchu brazilského karnevalu třetí nejvyšší známky večera a oproti povinnému tanci si polepšili o dvě příčky.

Nevídaný počet chyb

Belbinová a Agosto i Grušinová s Gončarovem těžili z nevídaného počtu velkých chyb předních párů. Fusarová-Poliová a Margaglio zarmoutili fanoušky v hale Palavela, když upadli při poslední zvedané figuře a klesli o šest míst. Společnou piruetu nezvládl třetí pár z povinného tance, Bulhaři Albena Denkovová a Maxim Stavijski.

Šanci na útok na medailové pozice pádem při poslední zvedačce propásli i čtvrtí Kanaďané Marie-France Dubreuilová a Patrice Lauzon. Partnerka si navíc při pádu bolestivě narazila pravou kyčel a k lavici, kde krasobruslaři čekají na známky, ji partner musel donést v náručí.

Taneční páry - po originálním tanci:
1. Navková, Kostomarov (Rus.) 99,27, 2. Belbinová, Agosto (USA) 97,89, 3. Grušinová, Gončarov (Ukr.) 96,68, 4. Delobelová, Schoenfelder (Fr.) 94,78, 5. Denkovová, Stavijski (Bulh.) 93,50, 6. Dubreuilová, Lauzon (Kan.) 91,80.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..