Živě

Osloví Sparta také Vrbu? Třaskavý přesun není holou utopií

26. dubna 2019 16:02 - Praha

Kurzy jsou vypsány, ruleta o místo nového trenéra fotbalové Sparty se roztáčí. Letenské v sobotu v Opavě povede Michal Horňák. Má prozatímní mandát, což nevylučuje, že by si mohl říci o delší šanci. Vedení nicméně hledá novou tvář. Ale kdo ví, třeba úplně nová nebude. A třeba také již v minulosti se Spartou jednala...

 

Vlastimil Vacek, Právo

Viktoria si bere ze Sparty hráče, tak proč by si klub v nouzi naopak nemohl vzít trenéra z Plzně? Pokud by volba padla na plzeňského Pavla Vrbu, šlo by po všech stránkách o třaskavý přesun.

Sparta již jednou v současnosti nejúspěšnějšího domácího kouče oslovila. Vrba ji odmítl a raději se vrátil zpátky do Plzně. Podstatné však je, že se obě strany rozešly korektně bez jakéhokoliv osočování.

Trenér Plzně Pavel Vrba zdraví fanoušky po zisku mistrovského titulu.

Petr Hloušek, Právo

Fanoušci Sparty by dost možná příchod trenéra velkého rivala posledních sezon kousali těžce. Jenže Křetínský a spol. už po marném kolotoči neustálých změn potřebují trefit bingo. A výsledky za Vrbou stojí.

V Plzni má výstupní klauzuli

„Sparta zatím Vrbu neoslovila," říká zdroj z fotbalového zákulisí.

Pikantní přesun nicméně není utopií. Bývalý kouč české reprezentace má ve Viktorce výstupní klauzuli. Případnému jednání by se nejspíš nebránil.

K jednání samozřejmě nemusí vůbec dojít z prostého důvodu, že se Sparta zkrátka rozhodne pro někoho jiného. A Vrba pro ni zřejmě aktuálně jedničkou opravdu není.

Śéf Sparty Daniel Křetínský řeší další klíčovou volbu...

Vlastimil Vacek, Právo

Hned po odvolání Zdeňka Ščasného se začalo logicky spekulovat o Václavu Jílkovi z Olomouce a Martinu Haškovi z Bohemians, oba už na Letné působili.

Od února je navíc volný Ivan Hašek, sparťanská legenda. Zamlouvá se údajně sportovnímu řediteli Tomáši Rosickému, ne tak šéfovi klubu. Křetínský by prý na lavičku nejraději přivedl progresivního cizince.

dos, Sport.cz

Myslíte, že by byl Pavel Vrba pro Spartu ideální volbou?


Časová osa: Sport+

Filtr článků - Sport+


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.