Rubriky:

Sport+

ŠKORPILŮV ZÁPISNÍK: Jak se mohla vojenská pyrotechnika proměnit v zábavnou, vědí nejlépe obchodníci s lidskou blbostí

30. července 2019 12:40 - Praha

Kam jsme došli, kdo to ví, kdo nám na to odpoví? Před padesáti lety jsem řekl, že lidstvo spěje do jeskyň a na stromy. Minulá generace se zbavila totality, aby se současná mladá generace mohla narodit do demokracie. Jenže se jaksi pozapomnělo přesně vymezit mantinely mezi demokracií a anarchií. Tím pádem pro kriminální živly ukryté v davu pod pláštíkem fanoušků, pro které je fotbal jen prostředkem k vybíjení pudů, které jsou v člověku od pravěku.

 

Vít Šimánek, ČTK

Chybí jim totiž války. Kdyby zažili jako rodiče a prarodiče mé generace dvě světové války a zažili bombardování v Plzni, Pardubicích, Praze či museli na nucené práci v Německu, tak by netoužili ani po petardách na Silvestra. Jak se mohla vojenská pyrotechnika proměnit v zábavnou, vědí nejlépe obchodníci s lidskou blbostí.

V Americe byla válka Severu proti Jihu, na Slavii sever a jih jedno jest. Polovojenské jednotky se přemístili jen z jednoho konce stadionu na druhý. Slavia iniciativně vymyslela nový návštěvní řád. To bude však málo, protože si s tím neví rady ani stát. A to nejen náš.

Slavii došla trpělivost! Za vážné prohřešky doživotní zákaz vstupu

To se může vyřešit, až se zapojí přímí aktéři. Až zase nějaká horda zaneřádí hřiště dýmovnicemi, tak hráči místo děkovaček odejdou ze hřiště s tím, že v takovém prostředí si zdraví dýcháním jedů do otevřených plic ničit nebudou. Ani k tomu nebudou muset rozhodčí dávat pokyn. A žádné návraty na hřiště. Prostě: jde se domů! Hned se však ozve policie: Prosím vás, to nedělejte! Dovedete si představit, co se bude dít po nedohraném zápase ve městě? Kdo to zvládne? My máme podstavy a nábor se nedaří.

Je řešením hrát bez diváků?

Tak je tu další možnost. Samozřejmě hrát bez diváků, což odnese převážná většina normálních a relativně slušných. Je tu však možnost odpočtu bodů v tabulce. Námitka bude, že může dojít k záměrné provokaci a tím následně k nespravedlnosti. Jenže spravedlivá tabulka díky rozhodčím a jejich režisérům stejně neexistuje. Stejně jako neexistuje sláva vítězům, čest poraženým, a tedy úcta k soupeři. To by se totiž neřvalo ‚smrt Spartě!', ‚Jude Slavie' a ‚pražské kurvy'.

Drahé pyro. Slavii hrozí drastický trest!

V Jablonci je trenér Rada na mrtvici, protože je tam málo lidí, a i jednotlivé hlasy je dobře slyšet. Přijde mu to divné, protože si říká, co by řvali, až by se nedařilo, a ne že je to v zápase, který skončí 6:0 pro Jablonec. Jenže to už by tam asi nebyl. Tak se těšme, co nám večer předvedou Řekové v zápase proti Plzni.

Na ty kriminální živly stejně jednou dojde. Žel to odnesou i ti slušní. Bůh si totiž s lidstvem neví rady, do pekla se mu všichni nevejdou, tak lidstvu udělá peklo na zemi pomocí globálního oteplování.

Bývalý československý fotbalista. V minulosti Ladislav Škorpil rovněž trénoval československou juniorskou fotbalovou reprezentaci a českou reprezentaci do 21 let. V sezoně 2001/2002 společně s Josefem Csaplárem vyhráli se Slovanem Liberec český titul.
Sport.cz

Časová osa: Sport+

Filtr článků - Sport+