Expert: Preferoval bych Haška

10. února 2006 20:06

Stará hokejová pravda praví, že dobrý brankář může rozhodnout zápas. Potvrzuje to i hokejový odborník Luboš Koželuh, prezident Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, podle kterého post gólmana handicapuje v boji o olympijské zlato Slovensko.

Podle bookmakerů je největším favoritem turnaje Kanada a těsně za ní Česko. Myslíte si, že to odpovídá realitě?
Podle jmen by Kanada a Česká republika asi měly být favoritem. Je tu ovšem otázka aktuální výkonnosti, jsou tam prakticky shodě silná další mužstva, ať už je to Rusko, Finsko, Švédsko, Amerika...

Myslíte si, že by na hrách někdo se silné sedmičky mohl propadnout?
Samozřejmě je to sport a může to dopadnout jakkoliv. Hodně důležitou roli tam budou hrát gólmani a třeba slovenské mužstvo by nemělo mít brankáře kvalit našich nebo kanadských gólmanů. To by měl být jeden z důležitých faktorů v rozhodujících bojích.

Může některý z papírově slabších týmů v základní skupině překvapit a postoupit?
V té druhé skupině (Švédsko, Rusko, Slovensko, USA, Lotyšsko, Kazachstán, pozn. red.) by k žádnému překvapení podle mě nemělo dojít a tyto čtyři týmy by měly postoupit. Stejně jako v naší skupině ta tři silná mužstva.

Kdo bude podle vás v naší skupině čtvrtým postupujícím?
Svou roli tam může sehrát aktuální forma Němců, ale z dlouhodobějšího hlediska by Švýcaři měli být lepší.

Ustojí podle vás čeští hráči tlak, když jsou považování za spolufavorita turnaje, a přivezou po osmi letech zlato?
Já si myslím, že na to máme a že vyhrát můžeme. Pokud bychom se vraceli bez medaile, bylo by to brané jako neúspěch. Podle mě je ale velmi reálná šance na první místo, pokud nejlepší hráči budou v dobrém zdravotním stavu a gólman, který bude u nás jedničkou, bude chytat dobře.

Myslíte si, že Tomáš Vokoun může podávat stejně vynikající výkony jako v NHL?
Těžko říct... Já osobně bych asi preferoval Dominika Haška, ale je samozřejmě věc trenérů, pro koho se rozhodnou a kdo bude chytat v těch nejdůležitějších zápasech.

O umístění v základní skupině by mohl rozhodnout zápas s Kanadou. Jak podle vás dopadne?
Já bych tipoval, že vyhrajeme my.

pv

Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení