Najde Blake recept na Federera?

7. září 2006 11:48

Miláček newyorského publika James Blake dnes bude na dvorci Arthura Ashe potřebovat opravdu velkou podporu, pokud má postoupit do semifinále. V cestě do něj mu totiž stojí švýcarský fenomén Roger Federer.

Blake je tradičně ve Flushing Medows obklopen fanoušky, což sám cítí a chce je odměnit těmi nejlepšími výsledky. Skvěle si zde vedl například v loňském roce; předváděl opravdu famózní tenis, recept na něj ale našel ve čtvrtfinále jeho krajan Andre Aggasi. I letos zde hraje výborně a právem je znovu ve čtvrtfinále. V prvním kole vůbec nešetřil Argentince Monaca, poté na něj nestačil Rus Gabašvili a v kole třetím porazil ve čtyřech setech Španěla Moyu. Osmifinálovým soupeřem mu byl český tenista Tomáš Berdych, který Američanovi vůbec nestačil a vypadl hladce po třech jasných setech. V aktuální sezoně se Blakeovi nejvíce dařilo v Indianapolis, Las Vegas a Sydney, odkud si odvezl turnajové tituly; ve finále skončil na turnaji Masters v Indian Wells a na travnatém podniku Queen's Club v Londýně.

Roger Federer chce v neděli slavit už třetí vítězství na US Open v řadě. Z turnaje vypadli oba hráči, kteří ho letos dokázali porazit, včera překvapivě nestačil vítěz French Open Rafael Nadal na Rusa Južnyho, který si poprvé v kariéře zahraje semifinále grandslamu. Federer i letos prokazuje svou dominanci, která ho vynesla až na tenisový trůn. Na dvorcích ve Flushing Meadows už vyřadil postupně Wanga, Henmana, Spadeu a Gicquela; všechna utkání vyhrál ve třech setech bez sebemenších problémů. Každým zápasem znovu dokazuje, jakým fenomenálním hráčem je a že konkurenci hledá opravdu těžko. Letos odehrál celkem 70 zápasů a pouze v pěti z nich odešel z kurtu poražen. Čtyři z těchto soubojů prohrál s Nadalem a ten poslední nedávno v Cincinnati s Andym Murrayem. Z grandslamů v tomto roce vyhrál Australian Open i Wimbledon, ve finále Roland Garros nestačil na už zmiňovaného Nadala.

Podle bookmakerů společnosti bwin je Federer jasným favoritem zápasu s kursem 1.09. Jestliže věříte v jeho klopýtnutí a postupu Blakea do semifinále, pak využijte kurs 5.15 na výhru outsidera.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení


Patička stránky: