Nováka čeká v Tokiu Becker

4. října 2006 23:25

Slušnou formu si do Tokia přivezl tenista Jiří Novák. Český hráč se na turnaji v japonském hlavním městě dostal do třetího kola; v něm ho čeká objev letošní sezony, Němec Benjamin Becker.

Jedenatřicetiletý Novák na letošní sezonu určitě nebude vzpomínat jako na povedenou. Zlínský rodák je známý tím, že tenisu už nedává vše, a na výsledcích je to znát. S výjimkou turnaje v rakouském Portschachu, kde vypadl až v semifinále s Davyděnkem, byl jen stínem tenisty, který se před lety pohyboval ve světové desítce. Zmátořil se až na US Open, kde porazil postupně Clementa, Srichaphana a Belgičana Malisse a vypadl až s Rafaelem Nadalem. Ve slušném světle se poté předvedl i v Davis Cupu, kde svým vítězstvím nad Nizozemcem Sluiterem odstartoval náš návrat do Světové skupiny. Že tenis nezapomněl zatím dokazuje i v Tokiu. V prvním kole měl přitom namále, s Robinem Vikem prohrál první set, další dva ale dokázal získat pro sebe. Ani ve druhém kole se potom nezastavil, na jeho raketě zůstal Skot Andy Murray, kterýho porazil 6-3 7-6.

Murray patří k nastupující generaci hráčů, kam už se dnešní Novákův soupeř řadit nedá. Beckerovi je už 25 let, teprve letos ale začal hrát na sérii ATP. A nevede si vůbec špatně. Ještě na začátku roku se musel na challengerech nejprve prokousávat kvalifikacemi; dvakrát se dostal do finále a v ekvádorském Salinasu dokonce zvítězil. Na antuce se mu potom tolik nedařilo. Znovu dal o sobě vědět až na challengeru v Segovii, kde ve finále nestačil na Argentince Del Potra. Opravdovou slávu si ale užil až na US Open; poté, co prošel kvalifikací, si v prvním kole poradil s Italem Volandrim, ve druhém se Sebastianem Grosjeanem a ve třetím ukončil kariéru Andreho Agassiho, kterého vyprovodil z kurtu ve čtyřech setech. Po porážce s Roddickem se na kurtu představil až v Bangkoku, kde ho ve druhém kole vyřadil Chorvat Ljubičič. V Tokiu zatím příliš práce neměl; v prvním kole měl volný los a ve druhém na něj Thajec Udomčoke uhrál pouhé tři gamy.

Věříte ve třetím kole více zkušenému Čechovi, nebo Agassiho poslednímu přemožiteli? Vsaďte si na zápas Novák - Becker!


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení